Czy kupować nieruchomość w dobie koronawirusa?

Bardzo ciekawe pytanie, na które wiele osób szuka odpowiedzi. Czy warto kupić nieruchomość gdy naszą gospodarkę dotknął kryzys?

Zakup nieruchomości a koronawirus

Tutaj musimy zadać sobie, pytanie czy możemy pozwolić sobie na zakup? Jeśli kupujemy ze środków trwałych, to tylko od nas zależy, czy możemy te środki przeznaczyć na zakup nieruchomości. Wszystko się zmienia, jeśli chcemy kupić nieruchomość z kredytu (jak większa część społeczeństwa).

Gdy nie mamy jeszcze podpisanej umowy kredytowej to niestety aktualnie, banki powstrzymują się od udzielania nowych kredytów. Czekają na rozwój sytuacji. Co nie jest dobrą wiadomością. Wiele osób, mogło już mieć podpisane umowy przedwstępne i niestety te pieniądze zostaną stracone, gdyż bank nie udzieli kredytu.

Jeśli możesz, wstrzymaj się z zakupem. Dostęp do kredytów na ten moment jest utrudniony. Nie wiemy jak potoczy się sytuacja w Polskiej gospodarce.

Osoby, które jeszcze nie mają takie umowy podpisanej, powinny przeczekać kryzys i wrócić do zakupu lub poszukiwania nieruchomości w momencie, gdy gospodarka podniesie się po pandemii.

Kryzys potrwa jeszcze wiele miesięcy. Czy uda się nam powrócić do stanu z 2019? Zobaczymy! I nie mówimy tutaj o wzroście gospodarczym, bo ten rok będzie na pewno gorszy od poprzedniego.

Najlepszym wyjściem będzie przeniesienie zakupu na sezon 2021. Niestety aktualnie rynek nieruchomości bardzo spowolnił a istnienie wielu developerów i pośredników stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz również:

Kredyty hipoteczne a koronawirus?