Gorące trendy w aranżacji garderoby

Jakie trendy dominują aktualnie we wnętrzach? Na podium zapewne znalazłyby się aranżacje z wykorzystaniem koloru roku, Classic Blue, do tego te bazujące na odniesieniach do ekologii albo krzyk wnętrzarskiej mody – japandi, czyli fuzja skandynawskiego i japońskiego stylu.

Nie sposób jednak podążać za nimi krok w krok, przearanżowując całe mieszkania. Dlatego my skupimy się na najmniejszych z pomieszczeń – garderobach, które także podlegają modom i pokażemy trzy najpopularniejsze tendencje w projektowaniu garderób. Zaimplementowanie ich w swoich domach będzie mniej problematyczne i czasochłonne, a efektem będą uporządkowane, pięknie wyeksponowane ubrania i dodatki.

Wyspy Szczęśliwe

Przyzwyczailiśmy się już do wysp kuchennych, wokół których toczy się kulinarne życie rodzin, zwłaszcza tych zamieszkujących domy lub przestronne apartamenty. Wiedząc jak wygodne jest to rozwiązanie, które dodatkowo pozwala na korzystanie z dobrodziejstw wyspy kilku osób jednocześnie, warto pomyśleć o zastosowaniu go także w garderobie.

Wyspa garderobiana powinna – analogicznie do tej kuchennej – zajmować centralną część pomieszczenia, tak by umożliwiać dostęp do niej z każdej strony więcej niż jednemu domownikowi. Podstawę stanowi tu funkcjonalność tego elementu wyposażenia, dlatego zwykle zawiera on rządy szuflad i wysuwanych tac, organizery na drobne przedmioty, pojemne szafki i wnęki, a wszystko w indywidualnie wybranej kombinacji.

Nie znaczy to, że aspekt wizualny schodzi tu na drugi plan, bo portfele, okulary, zegarki czy biżuteria, które najczęściej są „mieszkańcami” wysp są też perfekcyjnie i niezwykle efektownie wyeksponowane. Jest to możliwe dzięki przeszklonym elementom – blatom czy czołom szuflad – które nadają lekkości, pełniąc rolę jubilerskiej mini gabloty.

A to jeszcze nie wszystko, bo projektanci Komandora myślą o wyspach w szerszych kategoriach, byśmy mogli przechowywać w nich także przedmioty niekojarzone z typową szafą: ulubioną prasę, książki czy perfumy.

Rozwiązania systemowe

O ile wyspa nie jest obligatoryjnym elementem, o tyle bez zabudowy meblowej nie może być mowy o garderobie z prawdziwego zdarzenia. Do najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które od lat cieszą się dużą popularnością, należą systemy półek, szafek i wnęk wykonanych z płyty meblowej.

A co jest aktualnie najbardziej na topie? Odpowiedź marki Komandor na to pytanie stanowi system Orto – smukły, subtelny i lekki. Filarem i bazą takiej garderoby są aluminiowe profile nośne, pozwalające stworzyć nowoczesne ażurowe wnętrze. Pozostałe elementy – półki, szuflady, kontenery czy strefy do wieszania ubrań – można konfigurować dowolnie, aranżując garderobę na swój autorski sposób.

Przy tak surowej bazie, jaką jest wąski profil, będą one wyglądać świeżo i nowocześnie. Możliwość wyboru kolorystyki profilu to dodatkowa zaleta, która ułatwia nie tylko dobór poszczególnym części, ale też dopasowanie pomieszczenia do konkretnego stylu. Garderoba w takim wydaniu idealnie koresponduje z wnętrzami utrzymanymi w duchu loftu, industrialnymi czy minimalistycznymi.

Co więcej, systemy takie z powodzeniem sprawdzą się także w roli zabudowy meblowej salonu, sypialni, a nawet kuchni ze względu na swój wyraźnie designerski charakter. Nic dziwnego, że trend ten zyskuje nie tylko coraz większe grono użytkowników, ale i uznanie specjalistów z branży, którzy doceniają go, wyróżniając w konkursach wzorniczych.

Szklana pogoda

Obok tego rozwiązania także nie sposób przejść obojętnie, a to dlatego, że kusi widokiem ekspozycji eleganckich szpilek, sukni wieczorowych albo efektownych torebek. Przeszklone witryny – bo o nich mowa – to niezwykle popularny trend przywodzący na myśl gabloty najlepszych paryskich butików. Mebel ze szklanymi półkami i frontem niewątpliwie podnosi rangę garderoby przydając jej elegancji.

Dedykowane moduły meblowe Komandora, pięknie podświetlone za zamkniętymi szklanymi drzwiami w wyraźnie odcinających się kolorystycznie ramach, urozmaicają klasyczną zabudowę. Szklane fronty służą nie tylko prezentacji odzieżowych skarbów, ale też chronią je przed osadzaniem się kurzu, a przy tym powiększają optycznie pomieszczenie. I znów strefa za szkłem okazuje się być miejscem uniwersalnym, gdzie idealnie odnajdą się również pamiątki lub eksponaty hobbistyczne, jak rzeźby przywiezione z egzotycznych podróży czy zabytkowe aparaty fotograficzne. Szklane drzwi pozwalają cieszyć się ważnymi i cennymi przedmiotami w spokoju o ich bezpieczeństwo.

Trendy, mody, nurty – przenikają do każdej strefy naszego życia. Jedne przyjmują się szybciej, inne nie zdają egzaminu, jeszcze inne potrzebują czasu. Dobra wiadomość jest taka, że możemy stopniowo dostosowywać garderobę do swoich potrzeb i urządzać ją w zgodzie z wybranymi trendami. To zaś co pozostaje niezależne od mód, to podstawowa funkcja tego miejsca, jaką jest przechowywanie przedmiotów osobistych w ładzie. Dzięki temu garderoba na zawsze pozostanie miejscem szczególnym na mapie naszego mieszkania.

// Artykuł sponsorowany – Komandor