Jak sprawdzić nieruchomość pod kątem hałasu?

Kupno nieruchomości to poważna decyzja. Inwestując dużą sumę pieniędzy w miejsce, w którym chcesz żyć, pracować lub je dalej wynajmować warto najpierw przeanalizować wszystkie za i przeciw. Bardzo ważny jest metraż, rozkład pomieszczeń oraz lokalizacja.

Czy łatwo będzie dojechać do pracy? Czy w okolicy znajdują się sklepy i inne usługi? A może warto również przeanalizować nieruchomość pod kątem ewentualnych odgłosów, jakie pojawiają się w okolicy?

Hałas w mieście

Problem hałasu w mieście dotyka wielu ludzi. Zależnie od odległości od centrum mogą ci towarzyszyć odgłosy gwarnego tłumu w centrum turystycznego miasta, wzmożonego ruchu samochodów na głównej ulicy, przejeżdżających pociągów, pobliskiego lotniska, lub chociażby placu zabaw ulokowanego w bliskiej odległości.

Jest to problematyczne zwłaszcza dla osób wyczulonych na dźwięki, czy wysoko-wrażliwych, ale każdego z nas mogą zmęczyć irytujące dźwięki otoczenia. Odgłosy, które początkowo wydają się tylko spokojnym tłem, z czasem stają się męczące i wręcz nie do wytrzymania.

Często kupując lub wynajmując mieszkanie czy dom sugerujemy się pierwszym wrażeniem, kiedy to w środku dnia okolica wydaje się cicha i spokojna. Chwilę później jednak okazuje się, że pracując zdalnie nie możesz się skupić, ponieważ doskonale słychać odgłosy pobliskiej budowy, lub kiedy próbujesz zasnąć dobiegają do ciebie hałasy z dość odległej hali koncertowej. Ruchliwa droga, bliskość przedszkola – to wszystko może wydawać dźwięki, które na dłuższą metę staną się nie do wytrzymania.

Jak sprawdzić nieruchomość pod kątem hałasu?

Warto sprawdzić, czy w porannych godzinach szczytu jesteś w stanie dojechać do pracy, oraz z powrotem, czy raczej utkniesz w korku na długi czas. Ale warte sprawdzenia jest również to, czy w godzinach nocnych jest cisza, żebyś mógł się spokojnie wyspać, a także czy w ciągu dnia nie przeszkadzają uciążliwe hałasy (w przypadku pracy w trybie home-office, czy pracy zmianowej).

Mnóstwo ludzi ceni sobie ciszę i spokój, jednak nie mają możliwości sprawdzić jak wygląda rzeczywistość w różnych porach dnia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani w różne dni, o różnych porach, również w nocy.

Czy masz na to wszystko czas?

Kompleksowe sprawdzenie działki, domu czy mieszkania pod kątem otaczających go dźwięków wymaga wiele czasu. Nie wystarczy pojechać raz na kilka minut, żeby mieć pewność ciszy i spokoju. Najlepiej pojechać kilka razy, w różne dni i o różnych godzinach.

Jeśli jednak nie masz na to czasu, lub możliwości, wychodzimy naprzeciw na twoim oczekiwaniom. Ambient SoundMap przedstawia nowatorską usługę profesjonalnych nagrań dźwięku w terenie. Sprawdzimy za ciebie, czy w okolicy jest cicho, czy nie występują irytujące dźwięki. Dostarczamy zainteresowanym nagrania do odsłuchania, nie przedstawiamy naszej subiektywnej opinii.

Co zyskujesz zlecając nam tę usługę?

Usługa skierowana jest do osób rozważających zakup działki, domu lub mieszkania w danej okolicy. Klient zyskuje pewność, że okolica jest cicha lub głośna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o inwestycji może się poczuć, jakby już tam mieszkał, sprawdzić swoje odczucia w danej okolicy. Może podjąć jasną decyzję, czy zakup nieruchomości ma, lub nie ma sensu pod kątem zamieszkania lub prowadzenia działalności.

Posiadamy najwyższej jakości sprzęt, który zapewnia doskonałą rejestrację zastanego pejzażu dźwiękowego. Otrzymasz nagranie z pełnym zakresem dźwięków otoczenia. Termin wykonania usługi to 3-7 dni, minimum cztery przyjazdy w różnych porach dnia, a także nocy.

Jeśli ty również chcesz mieć pewność, że zamieszkasz w cichej i spokojnej okolicy, koniecznie napisz do nas!