Jak technologie pozwalają uprościć życie rodzinne?

Obowiązki domowe mogę być kłopotliwe i wypełniać ostatnie wolne chwile w terminarzu – a to tylko część całego życia rodzinnego. Jednym z bardziej czasochłonnych zajęć jest gotowanie. Sprawdź, jak technologia i uproszczania jakie ze sobą niesie, może znacząco ułatwić i skrócić Twój czas spędzany w kuchni, by mieć więcej czasu dla rodziny!

Automatyzacja

Nowoczesne technologie zawitały również do kuchni i stały się jednym ze sposobów na ulepszenie gotowania. Istnieją programy i funkcje, które pomogą użytkownikowi stać się prawdziwym szefem kuchni lub ułatwią wykonywanie prac domowych. To na przykład kuchenka mikrofalowa z kolekcji Gorenje Simplicity, która automatycznie dostosowuje moc i czas gotowania do rodzaju i wagi żywności – dzięki czemu po włożeniu do niej jedzenia 
i uruchomieniu odpowiedniego programu otrzymasz idealnie podgrzane danie.

Z kolei inteligentne płyty indukcyjne Gorenje z tej samej kolekcji potrafią automatycznie rozpoznać położenie i wielkość garnka oraz dostosować sposób podgrzewania. Takie ułatwienie pomaga w idealnym dobieraniu temperatury w procesie przygotowywania posiłków oraz na podgrzewanie w równomierny i odpowiedni sposób. Jakie jeszcze sprzęty mogą ułatwić nam życie? Zmywarka z zaawansowanym systemem czujników dostosuje program mycia odpowiednio do stopnia zabrudzenia naczyń.

Takie rozwiązanie sprawi, że sprzątanie po gotowaniu, czy obiedzie rodzinnym lub imprezie organizowanej w domu będzie dużo szybsze i efektowniejsze.

„Przyszłość nadeszła” i wykorzystuje technologie które powstały po to, by znacząco ułatwić życie i pozwalać na spędzanie czasu w przyjemniejszy sposób – dlatego warto postawić na inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania w domu.

Technologie adaptacyjna i intuicyjne funkcje

Na rynku dostępne są również rozwiązania rozpoznające i uczące się stylu życia użytkownika, które dostosowują się do niego. To ułatwienia, dzięki którym przyrządzanie, odgrzewanie lub przechowywanie posiłków staje się naprawdę szybkie i mniej wymagające.

Chłodziarko-zamrażarka z funkcją AdaptTech od Gorenje utrzymuje stałą temperaturę niezależnie od tego, jak często jej drzwi są otwierane. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w domu lub w pracy, gdzie drzwi lodówki są otwierane i zamykane wiele razy w ciągu dnia. Specjalny czujnik światła na okapie wentylacyjnym Gorenje potrafi rozpoznać kiedy użytkownik stoi przed urządzeniem i automatycznie włącza światło. Funkcja ta przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy zajęte obie ręce.

Z kolei piekarnik Gorenje zapamiętuje ustawienia temperatury z dostosowaniem do użytkownika – nie musisz głowić się nad tym za każdym razem, bo Twój piekarnik będzie pamiętał o tym za Ciebie. Obecnie prym wiodą urządzenia z automatycznymi ustawieniami programów i funkcji, prostą obsługą oraz ułatwioną regulacją ręczną. Intuicyjny interfejs często jest bardziej pomocny niż skomplikowane, długie opisy każdej z funkcji – w końcu prościej najczęściej znaczy lepiej.

Obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe

Nowa seria produktów Gorenje Simplicity została zaprojektowana z myślą o uproszczeniu życia i odciążeniu użytkowników. Jej uosobieniem jest motto „Life Simplified”, („Uproszczone życie”), które w odniesieniu do technologii oznacza mniej przycisków, a w kontekście życia – mniej poświęcanego czasu na obowiązki domowe. Motto odnosi się również do stylistyki produktów. Kolekcja została zaprojektowana w dwóch klasycznych kolorach – nieskazitelnej bieli i głębokiej czerni, dzięki czemu doskonale będzie pasowała do każdego wystroju kuchni.

„W dzisiejszych czasach ludzie nie mogą przeznaczać zbyt dużo czasu na obowiązki domowe. Mają wiele ważniejszych spraw na głowie niż myślenie o tak prozaicznych czynnościach jak np. kiedy umyć naczynia.” – mówi Alenka Potočnik Anžič, dyrektor ds. marketingu 
i komunikacji Gorenje.

Konsumenci szukają urządzeń gospodarstwa domowego, które pozwolą im zaoszczędzić cenny czas i wyeliminować uciążliwości z codziennego życia. „Bez kłopotliwych sytuacji” to także motto najnowszych urządzeń gospodarstwa domowego kolekcji Simplicity Gorenje. Sprzęty są intuicyjne i proste w obsłudze, mają elegancki i minimalistyczny wygląd oraz posiadają sterowanie adaptacyjne i automatyczne programy funkcyjne, a wszystko to przy bardzo korzystnym stosunku ceny do jakości.” – dodaje Potočnik Anžič.

Życie może być prostsze

Dzięki rozwojowi technologii życie w wielu dziedzinach stało się prostsze. Wszechobecna elektronika została wymyślona po to, by spełniać określone potrzeby, przyśpieszać wykonywanie zadań i ułatwiać rozwiązywanie różnych problemów. Warto postawić na sprawdzone urządzenia, które zostały zaprojektowane i przygotowane z myślą o poprawie jakości życia. Wszystko to po to, by mniej męczyć się z wykonywaniem prozaicznych czynności i cieszyć się większą ilością wolnego czasu.

Więcej informacji na: https://www.gorenje.pl/produkty/linie-wzornicze/gorenje-simplicity

Artykuł sponsorowany Gorenje