Rekonstrukcja średniowiecznego domu z wierzą

Są śmiałkowie, którzy widzą potencjał w średniowiecznych budowlach. Zobaczcie jak wygląda prawdziwy projekt życia przy rewitalizacji i przebudowie domu z wierzą niedaleko Sparty.

Średniowieczny dom z wierzą

W 1984 roku, gdy Kostas Zouvelos i jego narzeczona zobaczyli znak na sprzedaż na rozpadającej się warownej wieży z początku XIX wieku na greckim półwyspie Mani, postanowili go kupić i później zdecydować, co z tym zrobić.

Ufortyfikowane wieże są wszechobecne w Mani (Peloponez), gdzie historia małych – często tylko kilku rodzinnych osad – lub „Xemonia” zostały zbudowane w kluczowych miejscach do samoobrony. Manioci nigdy nie byli pod okupacją osmańską, podobnie jak reszta kraju, i pomogli Grecji uzyskać niepodległość w 1832 r. Po wojnie domy i wieże zostały w dużej liczbie opuszczone, gdy mieszkańcy półwyspu wyemigrowali do Aten.

Zouvelos i jego żona Kassiani Theodorakakou spędzili osiem lat przekształcając zawaloną wieżę w trzypokojowy pensjonat. W związku z tym, dbając o to, aby budynek pasował do otoczenia, trzy razy zmienili kolor zaprawy. Aby stworzyć zaprawę, wykorzystali tradycyjną technikę zwaną kourasani, używając wapna, lokalnej gleby, piasku rzecznego, proszku ceramicznego i niewielkiej ilości cementu.

Współpracując z pierwotną powierzchnią budynku wynoszącą 25 metrów kwadratowych na podłogę, para ścisnęła kuchnię / hol w jednej sypialni i trzy sypialnie w pozostałych, używając funkcji oszczędzających miejsce, takich jak prysznic w pokoju, rzeźbione w skale łóżko i przenośna kuchnia. Stworzyli także dodatkowe pomieszczenia mieszkalne na zewnątrz z tarasem słonecznym, basenem bez krawędzi i dużym patio z przesadzonymi 100-letnimi drzewami oliwnymi.

Więcej informacji do znalezienia pod adresem: https://tainaron-blue.com