Smart kuchnia – inteligentne rozwiązania do nowoczesnej kuchni!

Każdemu z nas, projektując kuchnie, zależy na tym, aby była ona funkcjonalna, użyteczna i przyjazna dla mieszkańców. To niezwykle ważne miejsce w mieszkaniu, dlatego warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort w kuchni.

Światło, które odmieni Twoją kuchnię

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia kuchni, poza innowacyjnym sprzętem AGD jest oświetlenie. Często w kuchniach spotykamy listwy LED, które mogą być zamontowane nad i pod szafkami, a także na powierzchni roboczej. Wykorzystując rozwiązania FIBARO do sterowania listwami LED RGBW w prosty sposób można sterować oświetleniem i zmieniać kolory światła w kuchni według własnych potrzeb. Co więcej można regulować temperaturę oświetlenia, w zależności od pogody panującej na zewnątrz czy pory dnia. Nie trzeba wiele, by przestrzeń w kuchni wypełniły nowe kolory. Wystarczy aplikacja w telefonie, a barwy zaczną się zmieniać.

Gotując w kuchni kluczowa jest na pewno wygoda podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Inteligentne rozwiązania dają nam możliwość sterowania urządzeniami głosem lub gestem, dzięki czemu chociażby włączysz światło w kuchni bez konieczności dotykania włącznika, kiedy masz ręce ubrudzone od mąki.

Zadbaj o bezpieczeństwo w kuchni

Bezpieczeństwo to wartość nie do przecenienia. Można je zapewnić, dzięki urzdzeniom FIBARO, które  spowodują, że dom będzie reagował na niebezpieczne sytuacje i od razu o nich powiadomi. Jednym z takich urządzeń jest czujnik dymu FIBARO Smoke Sensor. To obowiązkowy gość każdej kuchni – za każdym razem gdy przygotowujemy ulubione dania swojej rodziny, czujnik pilnuje by nie zapomnieć  o pozostawionej potrawie. Jakiekolwiek zagrożenie pożarem szybko zostanie wykryte i zaraportowane w dogodny sposób.

Ważną kwestią jest również ochrona przed zalaniem – czujnik zalania FIBARO dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje o grożącym zalaniu. Umieszcza się go wszędzie tam, gdzie można podejrzewać możliwe nieszczelności, a dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Takim miejscem chociażby zabudowana pralka lub zmywarka. W razie nawet najmniejszych wycieków otrzymamy informację na swój smartfon, dzięki czemu będzie można wezwać fachowca.

FIBARO | Wygodna i bezpieczna kuchnia

Zarządzanie urządzeniami w kuchni i zabezpieczenie przed awarią

W inteligentnej kuchni mamy również możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi. FIBARO Wall Plug to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń inteligentnego domu. Może obsługiwać niemal każde urządzenie elektryczne zasilane z gniazdka. Dzięki aplikacji mobilnej można włączać urządzenia i monitorować ich pracę, dzięki czemu zdalnie sprawdzimy czy nie zapomnieliśmy wyłączyć któregoś z urządzeń w kuchni.  Inteligentna Wtyczka zadba również o bezpieczeństwo – jeśli lodówka przez dłuższy okres czasu nie będzie pobierała prądu, system wyśle powiadomienie na telefon, dzięki czemu można natychmiast zareagować i nie dopuścić do rozmrożenia produktów czy zalania podłogi.

Realne oszczędności

Inteligentne rozwiązania dają nam możliwość oszczędzania energii. Wystarczy zdecydować się na automatyczne światło, które na podstawie podanych algorytmów włącza się i wyłącza w zależności m.in. od pory dnia czy obecności domowników. To już wpływa na oszczędności rachunków za prąd.

Urządzenia FIBARO posiadają funkcję pomiaru energii. Wraz z możliwością automatycznego odłączania urządzeń, gdy nie są potrzebne, pozwolą wygenerować realne oszczędności. Możemy sprawdzić, które urządzenia kuchenne zużywają najwięcej prądu. Co więcej centrala Home Center 3 Lite może ułatwić również korzystanie z taryfowego rozliczania za zużycie prądu. Za pomocą Wall Pluga włączy ustawioną wcześniej pralkę i zmywarkę dopiero o wyznaczonej porze, tak by rano mieć czyste naczynia i świeżo wyprane, gotowe do rozwieszenia ubrania.

Co więcej możemy otrzymać  powiadomienie, gdy skończy się pranie w postaci smsa, maila, lub interaktywnego pusha.

Sterowanie inteligentną kuchnią

Inteligentnymi urządzeniami w kuchni można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. FIBARO oferuje również dodatkowe elementy sterujące takie jak np. mobilny włącznik Walli Controller, mobilny przycisk The Button, czy sterowany gestami Swipe. Wystarczy jeden ruch ręki, by zapalić światło w kuchni, bez konieczności dotykania włącznika. A wszystko po to, by jeszcze bardzie ułatwić nam funkcjonowanie w kuchni i sterowanie urządzeniami.

Możliwości inteligentnych rozwiązań dla kuchni jest wiele. Wszystko zależy od domowników, ich potrzeb i stylu życia. Możemy tworzyć odpowiednie scenariusze zdarzeń, które ułatwią nam spędzanie czasu w kuchni. Z jednej strony wszystkie te funkcje mają na celu zwiększenie naszej wygody, z drugiej zaś dbają o nasze bezpieczeństwo i oszczędności.

Źródło: FIBARO / Publikacja sponsorowana

#PostSponsorowany