Bloki – film o architekturze w Polsce

Film Bloki jest pierwszym długometrażowym, szerokim i wieloaspektowym obrazem poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 1956 do współczesności.

W filmie głos zabierają najważniejsi twórcy polskich osiedli, między innymi Henryk Buszko, Aleksander Franta, Danuta Olędzka, krytycy architektury i historycy, tacy jak Jarosław Trybuś, Filip Springer, Andrzej Basista oraz wielu innych.

Niezwykłą rolę pełnią wspomnienia pierwszych lokatorów polskich bloków oraz opowieści współczesnych, młodych małżeństw z nowych deweloperskich osiedli.

Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie bloki są przede wszystkim zapisem wielkich przemian powojennej Polski.

Personel: scenariusz Marta Zabłocka Konrad Królikowski/zdjęcia Remigiusz Pilawka Adam Bogdan Konrad Królikowski/montaż Iza Pająk/muzyka Ryszard Słowicki/ korekcja barwna Joanna Skórka/reżyseria Konrad Królikowski