Domek off-grid w buszu na wyspie Bruny

Domek off-grid w buszu położony na północy wyspy Bruny – Killora Bay, otoczony nietkniętymi buszami i dzikimi drzewami trawiastymi. Żywy leśny krajobraz otacza dom, pozwalając mieszkańcom na kontakt z naturą i życie prywatne w delikatnym środowisku.

Miejsce z naturalną polaną, było objęte pewnymi ograniczeniami budowlanymi. Obejmowały z góry określoną strefę zabudowy, która decydowała o skali konstrukcji tego domu off-grid w buszu.

Domek off-grid w buszu

Ograniczenia stanowiły wyzwanie, które stało się integralną częścią projektu kabiny poza siatką. Architektura musiała być elastyczna na zmieniające się potrzeby. Mała powierzchnia domu oznacza, że każdy element budynku musiał być przemyślany, aby uzyskać wygodną i wszechstronną przestrzeń.

Nowoczesny design oraz przywiązanie wagi do użyteczności poszczególnych mebli. Budowa mini domków z dala od cywilizacji to spore wyzwanie dla architekta.

Przestrzenie wewnętrzne zostały zaprojektowane z wysokimi sufitami i przeszklonymi oknami, aby wnieść światło i ruch do wnętrza. Pozostając w kontakcie z naturą, zieleń zewnętrzna otacza wewnętrzne pomieszczenia, a promienie słoneczne rzucają we wnętrzach nieustannie zmieniające się cienie.

Przesuwane drzwi pozwalają domowi traktować zewnętrze otoczenie jako własne. Budując domek poza siecią, ważne aby materiały spełniały przepisy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dodatkowo wykorzystana technologia działała w harmonii z otaczającym krajobrazem leśnym.

Ciemna bejcowana okładzina z drewna kontrastuje z białym betonem wylanym we wnętrzu. Beton ma surowe wykończenie i nadal wprowadza do wnętrza ziemistą paletę krajobrazu.

Domki off-grid coraz modniejsze

Nie koniecznie domek w buszu, ale domki z dala od mediów to już nic nadzwyczajnego. Coraz więcej tego typu inwestycji, również jest planowane i w Polsce. Życie w tego typu domkach niesie za sobą sporo wyzwań i wyrzeczeń. Ale jak mówią właściciele, było warto!

Marzysz o tego typu domku w Polsce? Zapraszamy do współpracy przy realizacji domków off-grid z Love House. Pomagamy zrealizować marzenia o domu bez sąsiadów w bliskości natury. Nie wiesz jak i gdzie postawić swój domek, potrzebujesz pomocy przy wyborze działki lub nie wiesz jaką technologię wybrać.

Nasz zespół, chętnie pomoże w całym procesie inwestycyjnym. Od planowania, przez zakup nieruchomości po realizację budowy.