Architekt buduje domek off-grid na szczycie góry

Architekt buduje piękny domek na szczycie góry (off-grid) w formie Mansfield House. Robbie Walker zaprojektował dom dla swojej rodziny, który jest zarówno przemyślany, jak i zrównoważony. Dom położony jest na skalistym terenie, na naturalnej płaskiej płaszczyźnie.

Ważne było, aby długa, prostokątna konstrukcja – wykonana z surowej stali, betonu, sklejki i szkła – wtapiała się w otaczające ją środowisko naturalne.

Domek off-grid na szczycie góry – tak to możliwe!

Zainspirowany, by połączyć się z widokami otaczającego krajobrazu, Mansfield House to w połowie bunkier, w połowie szklane pudełko. Jako architekt budujący kabinę poza siecią, Robbie musiał upewnić się, że dom jest trwały, z możliwością wykorzystania energii słonecznej i wytrzymania otaczających warunków klimatycznych.

Dziedziniec wejściowy i garaż wychodzą na zachód, gdzie pogoda najmocniej uderza w dom, podczas gdy sam dom jest otoczony nowoczesną interpretacją tradycyjnej australijskiej werandy. Ekrany wzdłuż domu można dostosować do różnych potrzeb – ogrzewania lub chłodzenia – jednocześnie wtapiając się w otoczenie, zapewniając schronienie przed wiatrem i zużywając jak najwięcej ciepła słonecznego.

Zrównoważony rozwój i relacja ze środowiskiem

Aby promować zrównoważony rozwój i pogłębiać relacje ze środowiskiem, a także jako architekt budujący kabinę poza siecią, Robbie stworzył dom o trwałym rezonansie – silny, ale delikatny, opanowany, ale przygotowany. Architektura została zaprojektowana z myślą o minimalnym marnotrawieniu materiałów, co widać w betonowych blokach i sklejce używanych w zrównoważony sposób we wnętrzu. Materiał domu jest wytrzymały, wytrzymały i trwały, wpisując się w jego naturalny krajobraz.

Czy chcesz zamieszkać w niesamowitym miejscu, w domu ekologicznym? Pomożemy zrealizować marzenia o domu eko, naturalnym i zdrowym. Odnajdziesz w nim spokój oraz nowy sposób na cieszenie się z życia.

Jako architekt budujący kabinę poza siecią, Robbie rozumiał, że odosobnione warunki terenu oznaczały, że masa termiczna musiała odgrywać dużą rolę w projekcie domu, wymagając możliwości łatwego przechowywania ciepła lub chłodzenia wnętrza. Dom jest prosty w swoim wykonaniu, z każdym widocznym elementem – od konstrukcji aż po rury.

Zainspirowany potrzebą budowania trwałych rzeczy, architekt Robbie Walker zbudował domek, wystarczająco mocny i potężny, by wytrzymać wiele lat oraz wiele warunków pogodowych.