Skylark Cabin to mikrodom off-grid – inspiracja naturą

Piękna architektura w minimalnej formie oraz inspirująca do odpoczynku natura. Czyli jak można mieszkać z dala od zgiełku miejskiego. Piękny domek, świetna inspiracja dla poszukujących pomysłu na mieszkanie w wyjątkowym miejscu.

Mały budynek – Skylark Cabin obejmuje niesamowite widoki, jakie zapewnia jej lokalizacja. Barry Connor Design stworzył domek u podnóża pasma górskiego Ben Ohau, czyniąc rezydencję wymarzonym domem.

Osadzona w surowym środowisku Twizel w Canterbury, niewielka kabina poza siatką ma poniżej 50 metrów kwadratowych i poniżej czterech metrów wysokości. Z wycieczki po kabinie staje się jasne, że dom ma wiele funkcji, które czynią go wyjątkowym dodatkiem do Airbnb.

Skylark Cabin – mikrodom off-grid

Architektura Skylark Cabin zachęca mieszkańców do podziwiania krajobrazu Nowej Zelandii. Okna o różnych rozmiarach w całym domu zapewniają zdefiniowany widok na Backbone Peak i Ben Ohau Range, podczas gdy otwarta linia widokowa z sypialni do rezerwatu – przechodząca przez salon – pozwala małej kabinie poza siatką pożyczyć przestrzeń wizualną z zewnątrz .

Barry Connor Design zapewnia, że wystrój wnętrza maleńkiej kabiny bez siatki nawiązuje do naturalnej scenerii. Arkusze sklejki bukowej wprowadzają kolory otaczającego krajobrazu do kabiny, a duży świetlik nad łóżkiem nawiązuje do nocnego nieba w przewymiarowany, teleskopowy sposób.

Tworząc małą kabinę poza siatką, która świadczy o stale zmieniającym się środowisku zewnętrznym, Barry Connor zapewnia, że wrażenia z backcountry Ben Ohau Range są jak żadne inne.