Wymarzony dom to wymarzone życie

Wymarzony dom, to spełnienie naszych wewnętrznych pragnień oraz szansa na wymarzone życie. Bo nasz dom to najważniejszy fragment układanki jakim jest życie. To gdzie i jak mieszkamy wprost wpływa na nasze uczucia, samopoczucie i równowagę duchową.

Mieszkanie to zbyt mało

Mieszkanie, do niedawna marzenie wielu, dziś to przeszkoda do spełnienia siebie jako osoby. W mieszkaniu, raczej nie wypoczniemy, na pewno będziemy ograniczeni, a wielu z nas straci chęć do bycia wystrzałowym.

Dom, własny ogród, bliskość z naturą. Tego właśnie potrzebuje nasze ciało i umysł. Na wypoczynek uciekamy od codzienności, wracając zmęczonym z pracy, warto wrócić do swojego ukochanego domu a nie zatłoczonego centrum miasta i dwóch pokoi z kuchnią.

Realizuj marzenia, zbuduj wymarzony dom

Zacznij od zbudowania wizji, jaki dom jest Twoim domem marzeń. Każdy z nas ma inne wyobrażenia, każdy poszukuje czegoś innego. Podstawą do realizacji swojego marzenia, jest odpowiednie zaplanowanie tego co robisz teraz, by te marzenia spełnić.

Potrzebujesz więcej pieniędzy? A może, potrzebujesz innego miejsca? Bo pieniądze, możesz zarobić, ale życia nie przeżyjesz jeszcze raz. Teraz, jest czas by zacząć planowanie i realizację budowy naszego wymarzonego domu oraz wymarzonego życia!

Jeśli teraz nie stworzysz planu działania, to za 10-20 lat, może być za późno na realizację wewnętrznych pragnień. Zawsze znajdziesz wymówkę, jutro, nie teraz a może za 10 lat się za to zabiorę. Pomyśl tylko o postanowieniach noworocznych, czy udaje się je spełnić? Dla 90% osób, to tylko poryw do lepszego życia, ale nie spełnienie tych postanowień.

Spełnij marzenia o domu z LoveHouse

Zapraszamy do wspólnego wyzwania, wyzwania zmienienia swojego życia na lepsze. Do ruszenia z miejsca i rozpoczęcia planowania, budowy (lub zakupu) domu marzeń! To nie musi być niemożliwe, może być w zasięgu twoim już wkrótce!

Zadbaj o siebie, znajdź szczęście i realizuj postanowienie o lepszym życiu! Zacznij od zaplanowania swojego wymarzonego domu. Może być duży, może być mały, w dowolnym miejscu, które jest Twoim ideałem!

Zobacz również, jak wybrać działkę pod budowę domu. W tym artykule, podpowiadamy jak kupić grunt i nie kupić, złego miejsca. Od działki, sąsiadów i otoczenia, będzie zależało jak potoczy się nasze życie w przyszłym domu.

Właściwa działka to 60-70% sukcesu. Nie wierzysz? Wyobraź sobie wymarzony dom, nad jeziorem lub w górach, a potem przenieś go na ruchliwą ulicę miasta. Działkę musisz kupić z serca, ale również i z głową. A piękne otoczenie, wskaże jaki rodzaj zabudowy, idealnie sprawdzi się w danym miejscu.

Jak zmienić swoje życie i odnaleźć szczęście?

Prosta sprawa, uciekać z mieszkania do domu na przedmieściach. Aktualnie praca zdalna staje się dla nas dobrą alternatywą na porzucenie miejskich betonów i zamianę ich na leśne miejsca. Mieszkanie to najgorsza rzecz, jaką możesz sobie zafundować.

Zwierzęta odłowione z naturalnego środowiska, wsadzone do klatek nie może się odnaleźć. A my, chcemy sami w tych klatkach się zamknąć? Bo jak traktować swoje M2, gdzie z każdej strony sąsiad, brak własnego ogrodu i brak kontaktu z przyrodą.

Sprawdź czego potrzebuje Twój organizm

A teraz przeprowadź mini eksperyment środowiskowy. Stań przy ruchliwej ulicy, postój w szumie aut przez 30 minut. W otoczeniu bloków, samochodów, tramwai. Zobacz jak to otoczenie wpłynie na samopoczucie i szczęście.

Kolejny eksperyment, to wyjście do lasu z dala od szumu i harmidru miejskiego. Postój w słonecznym lesie przez 30 minut. Jak wpływa na Ciebie szum lasu i śpiew ptaków. Jest inaczej? Na pewno dużo łatwiej będzie się skupić, odpocząć a nawet zrelaksować i zapomnieć o problemach.

Teraz wyobraź sobie, że zmęczonym wracasz z pracy do swojej klatki mieszkania, lub do swojego domu w lesie. Gdzie odpoczniesz po ciężkim dniu, na pewno łatwiej będzie zapomnieć o trudach codzienności gdy odpoczywamy w bliskości natury.

Jak zaplanować wymarzoną działkę?

Zaplanuj gdzie chcesz mieszkać, jak ma ta działka wyglądać. Od tego musisz zacząć, nim rozpoczniesz przeszukiwanie portali z ogłoszeniami, weź zaplanuj swoją przyszłość i wymarzony dom.

Otwórz się na potrzeby, jeśli chcesz las to szukaj działki w lesie, a gdy potrzebujesz wody, może fajnie będzie znaleźć coś przy morzu lub jeziorze. Nie ograniczaj się do swojego miasta, to nie ma znaczenia gdzie wymarzona działka będzie.

Pamiętaj, wszystko możesz zmienić, i tylko od Ciebie zależy jak zmienisz swój sposób myślenia o szczęściu. Nie ograniczaj się do standardowych rozwiązań… czasem warto poeksperymentować. Szukaj inspiracji i szczęścia.

Nie musisz od razu kupować domu, możesz zacząć od zakupu wymarzonej działki, potem zbudowania domu na zgłoszenie (aktualnie jest to 70m2), by w przyszłości wybudować prawdziwy dom marzeń.

A czy ty już zaczynasz planować swoją przyszłość? Gdzie będziesz mieszkać za kilka lat i jak wpłynie to na Twoje życie? Działaj!